Szczeciński Klub Wysokogórski
70 - 526 Szczecin
ul. Mazowiecka 1

info@kwszczecin.pl


KONKURS FOTOGRAFICZNY SZKW „GÓRY”

Przy okazji kolejnego już festiwalu filmów górskich „O góry” Szczeciński Klub Wysokogórski
chciałby zaprezentować się na nim ...   Nowe rabaty dla członków SKW
Zarząd informuje, że ustalono nowe rabaty dla członków Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego.

W centrum wspinaczkowy GEKO rabat - 20% na zakup karnetów miesięcznych i karnetów na 10 wejść.

Na ścianie wspinaczkowej Trango Towers - 15% rabatu na zakup karnetów.

W sklepach sportowych CETUS – 10% rabatu.

W sklepach HiMountain 10% rabatu.

Rabaty aktualne są za ...   


Najnowsze w galeriach
Kominara też się przyda...


 


 


 
Nasi partnerzy


 

 

2015-05-08

Plenerowa impreza SKW
Drodzy członkowie i sympatycy Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego

23-24 maja (sobota – niedziela) ...   


2015-04-23

Prelekcja "Puna de Atacama"
1_201_Atacama 3.jpg
2_201_Atacama 4.jpg
3_201_Atacama 5.jpg
4_201_Atacama 6.jpg
W ramach Tygodnia Ziemi które odbywają się na Uniwersytecie Szczecińskim podczas wieczorów z podróżnikami w dniu 24.04.2015r. (Piątek) ...   


2015-04-10

Szczecińska Noc Integracyjna - update
1_200_logo_kwszczecin.jpg
Ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych imprezą.
Postaramy się zorganizować fajną zabawę dry-tool'ową, tak więc jeśli macie możliwość prosimy o zabranie ...   


2015-04-10

Szczecińska Noc Integracyjna - mapa i opis dojazdu.
1_199_logo_kw.jpeg
2_199_MapaDojazdu.jpg
Mapa i opis dojazdu na miejsce imprezy (by Robert "Wieko" Wieczkowski).

Wariant 1 (trudniejszy):


Kilkadziesiąt metrów za ostatnimi zabudowaniami Tanowa jadąc na Dobieszczyn skręcamy w lewo (na mapie w załączniku zielona strzałka) (drogowskaz Węgornik 4).

Droga początkowo asfaltowa wije się przez las i niepostrzeżenie przechodzi w gruntową. Chwilę później przejeżdżamy przez mostek na rzeczce. Mostek jest znakiem, że przebyliśmy mniej więcej połowę odległości Tanowo-Węgornik. Dojeżdżamy do zabudowań Węgornika nie skręcając nigdzie po drodze. Zresztą nigdzie nie ma odbić.
W Węgorniku wydaje się, że droga się kończy, gdyż na wprost przechodzi w zwykłą drogę polną. Na szczęście w miejscu tym jest widoczna już z daleka biała tabliczka kierunkowa z brązowym napisem "Rezerwat Świdwie", która każe nam skręcić w prawo (na mapce druga zielona strzałka).
Kierujemy się za wskazaniami tabliczki wjeżdżając w szeroką utwardzoną drogę, która wiedzie nas ok. półtora kilometra przez las. Po tym czasie las rzednie i z lewej otwiera się widok na olbrzymią łąkę. Dokładnie na skraju polany równie znakomicie widoczna jak jej poprzedniczka w Węgorniku, stoi kolejna biała tabliczka kierunkowa z brązowym napisem "Rezerwat Świdwie" (kolejna zielona strzałka na mapce). Ta każe nam skręcić w szeroką drogę w lewo, na łąki. Więc jedziemy przez nie, nigdzie nie zbaczając ok. 1200m aż dojedziemy do miejsca biwakowego w pobliżu wieży obserwacyjnej przy wschodniej bramie rezerwatu. (na mapce ten punkt oznaczony jest 1 i kropką u końca trzeciej zielonej strzałki).
Tu warto się zatrzymać, wyjść na chwilę z auta i się rozejrzeć. Chodzi o to, że w tym miejscu mamy dwie możliwości odbicia w lewo: albo bezpośrednio w lewo (wrócilibyśmy wtedy do Węgornika ryzykując jednak po drodze utopienie auta w błocie) albo też trochę dalej drogą przez betonową kładkę przez rzeczkę.
Wybieramy DRUGĄ możliwość (przez mostek). Za kładką droga skręca w prawo wiodąc nas najpierw przez lasek (po lewej stronie to raczej krzaczory a nie prawdziwy las. Po 200 metrach krzaczory z lewej rzedną i znowu otwiera się widok na łąki i okazałą chałupę, którą sobie pewien gość nie zważając na przepisy postawił w bezpośredniej otulinie rezerwatu, z prawej w dalszym ciągu towarzyszy nam ściana lasu będąca równocześnie granicą rezerwatu.
Po dalszych 200-300 metrach droga skręca o 90 stopni w lewo. W tym miejscu widać dokładnie jak będziemy jechać dalej, gdyż po prawej widać doskonale widoczną drogę biegnącą w starej alei drzew. Po owym skręcie w lewo jedziemy jeszcze jakieś 200 metrów a z prawej skos zbliża się do nas owa aleja. Przed samym połączeniem dróg jest skrzyżowanie, które nie powinno nas zdezorientować, gdyż dobrze wiemy, że powinniśmy skręcić mocno w prawo i wjechać w aleję drzew. Ta aleja po kolejnym kilometrze doprowadzi Was do celu.

Opis może brzmi trochę przerażająco lecz w terenie wygląda to zdecydowanie prościej, gdyż w zasadzie na owych polnych drogach (ale solidnych - byle deszcz im niestraszny!) nie ma gdzie odbić.

Wariant 2 (rekomendowany):


Ze Stolca droga jest w zasadzie prostsza, gdyż naprzeciwko bramy pałacu w Stolcu skręcamy w prawo i nie zbaczając nigdzie z drogi, po 3-4 kilometrach jesteśmy na miejscu.

Czekamy na Was na miejscu, postaramy się również rozmieścić świeczki wskazujące kierunek.
Powodzenia!


2015-04-06

Szczecińska Noc Integracyjna 2015
1_198_Banner.jpg

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Klubu na kolejne spotkanie integracyjne organizowane przez KW Szczecin, które odbędzie się w dniu ...   Do tyłu 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Do przodu

 

copyright ©: Szczeciński Klub Wysokogórski 1953-2017